23.5.2024

Rallysprint Kopná je tady. Dnes byly na programu seznamovací jízdy a shakedown. Startujeme zde poprvé s Jirkou Kuntem ml, kterého jsem si vypůjčil od Luboše Picka. Stejně tak jsem si musel vypůjčit opět i vozidlo a s ohledem na letošní zkušenosti jsem zvolil opět Fiestu Rally4 připravenou Sparrow Racing Teamem. Proč? Protože v nadcházejícím týdnu budeme předávat naši Fabii R5 novému majiteli. A než bude vyřešeno nové vozidlo, které jí v našem týmu nahradí, pojedeme s dostupnou náhradou. Na shakedownu jsme se hezky rozjeli a zítra na ostro ! Držte palce!

 

 

Rallysprint Kopná 2023 je za námi. A jaká byla ? Hned první RZ pro nás znamenala ztrátu. Opět jsem si nechal „poradit“ a mokré zadní pneumatiky více nafoukal. Výsledek, absolutně neřiditelné auto…. Další RZ již byla chyba napravena, ale vznikla první ztráta. To znamenalo průběžně 3.místo ve třídě. V servise se auto přenastavilo lehce podvozkově, zkontrolovalo a vyrazili jsme na další část. Výsledkem byly 3 vyhrané RZ ve třídě. Na přejezdu z poslední RZ „rundy“ se však projevil první technický problém. V servise se vyměnil prasklý držák poloosy, auto zkontrolovalo a jelo se dál. Bohužel hned po startu se začalo hůře řadit a auto začalo mírně plavat. I přes neustálé korekce volantem jsme auto nějak dovezli do cíle. Sice jsme nebyli nejrychlejší, ale dokázali jsme se dostat na 2.místo ve třídě. Chtěli jsme jej udržet, ale závada se neustále zhoršovala. Proto poslední RZ jsme už od startu jeli na varovné blinkry. Byl to boj auto udržet na silnici a jet tak, aby ztráta byla co nejmenší. I přesto jsme se opět propadli na 3.místo ve třídě a 7.místo v Rallysprint Sérii. Hodně mě to mrzí, protože jsme si závod opravdu užívali. Krásné tratě, skvělí pořadatelé, bezchybný spolujezdec Jiří Kunst. Zatím nevíme, co způsobilo naši ztrátu. Ale každopádně závod ukázal, že nejsme úplně marní 🙂 Na závěr bych rád poděkoval našim reklamním partnerům za jejich podporu a týmu Sparrow Racing za zprostředkování vozidla, které pro nás museli externě zajistit.
P.S. ještě bych rád zmínil vtipnou historku. Nějaký výsledkový šotek naší posádce udělil čas v RZ2 o 1min. lepší, než jaký byl ve skutečnosti. My jako posádka jsme to věděli z výkazu a mnozí si spočítali, že nebylo reálné, abych jel tak rychle. Ale ne všichni a někteří tomu věřili. Takže v přeskupení mě chodily gratulace, že vedeme Kopnou a zároveň dotazy, jestli jsem se nezbláznil, zajet takový čas 🙂 Byla to zábava, si ze soupeřů v první moment dělat legraci, že mají pořádně šlápnout na plyn 🙂 Ale vše jsme samozřejmě uvedli na pravou míru, aby jsme jim těch vrásek na čele neudělali zase moc.
 
Nezařazené

Rallye Šumava Klatovy

weeks
0
-5
days
0
0
hours
0
-5
minutes
-1
-4
seconds
-3
-7