22.7.2024

Jsme v cíli

Rally Příbram 2018 je skončena a spolu s ní také sezóna v Mistrovství ČR v rally 2018.

Této soutěže se měly původně zúčastnit 3 naše posádky.

Bohužel Jirka Janecký musel ze zdravotních důvodů start zrušit i přes to, že se s Mílou Pokorným velmi těšili. Odstartovaly tedy pouze dvě posádky.

Vlasta Dědic jun. se Silvinkou Hlavičkovou v Porsche 997 GT3 třídy 4, kteří chtěli tento vůz konečně dostat na cílovou rampu.

Druhá posádka byla ve staronové sestavě. Tedy Luboš Picek – Radek Koťátko se Škodou Fabia třídy 7. Důvodem bylo pracovní zaneprázdnění Jirky Kunsta mladšího.

Vlasta se Silvou vstoupili do závodu opatrně. Na vozidle se od „Barumky“ velmi intenzivně pracovalo a doznalo mnoha inovací. Jakmile zjistili, že to funguje, začali zrychlovat. Časy byly slibné nejen ve třídě, kde sváděli boj o 2.místo, ale i v celkové klasifikaci. První etapu nakonec po vyhrané RZ ve třídě ukončili na 2.místě ve třídě 4 s náskokem 5.1 vteřiny. Celý tým byl ve velké euforii, že konečně vozidlo absolvovalo bez technických problémů celou etapu. V neděli nasadili tempo hned od rána a začali zvyšovat náskok. Vše vypadalo skvěle až do 13-té RZ… Tam Vlasta přehnal své snažení a přišla velká krize v rychlosti přes 150 km/hod. na 5-tý rychlostní stupeň. Odnesl to přední nárazník a vybudovaný náskok, který se z 38 vteřin smrskl na 2 vteřiny. Se Silvou se rozhodli bojovat a zatáhnout na poslední RZ. Ta probíhala velmi dobře až do přírodního retardéru na velkém kamení s hlubokými kolejemi od soupeřů.. Po zatočení se pod auto nahrnuly kameny, které vozidlo zvedly, dostalo se mimo stopu a zůstalo viset na podvozku. Až díky obětavým divákům se po čase podařilo vozidlo vytlačit. Ovšem tento moment znamenal velkou ztrátu. Tímto se rozhodl závod a naše posádka nakonec obsadila 3.místo ve třídě 4. Bohužel i tohle k rallysportu patří…

Luboš s Radkem, i přesto, že jejich Fábie nebyla ve stoprocentní kondici, jelikož startovali s náhradním motorem, dokázali postupně zrychlovat. A jelikož ani technické problémy během soutěže je nedokázaly zastavit, dokončili zaslouženě Rally Příbram na 2.místě ve třídě 7, čímž ukončili sezónu na 3.místě ve třídě v šampionátu. Je to sice propad pořadím oproti loňskému titulu, ale rallysport je i o štěstí, které prostě nebylo dopřáno v potřebné míře…

Závěrem musíme samozřejmě říci, že velké pozitivum bylo, že oba vozy dorazily až do cíle. U Porsche časy ukázaly, že vývoj jde správným směrem a můžeme být konkurenceschopní. Velké poděkování si zaslouží všichni členové týmu, naši skvělí mechanici, kteří odváděli po celou sezónu úžasnou práci a hlavně naši reklamní partneři, bez kterých bychom si nemohli plnit své sny !

Děkujeme i našim fanouškům za přízeň, kteří se mohou těšit na další program, který náš tým letos ještě čeká !

Nechte se překvapit 🙂

VD Rally Team !

Tiskové zprávy

Agrotec Rally Hustopeče

weeks
0
-6
days
0
-4
hours
-2
-3
minutes
-1
-8
seconds
0
-1