22.7.2024

 
Rally Bohemia 2022 je za námi. Náš tým tentokrát reprezentovaly 3 posádky.
První nově složená Vlastimil Dědic s Lucka Vondřičková na Škodě Fabia R5. Ti začali postupným sehráváním zrychlovat až na 14.místo absolutně. Ovšem RZ6 Kvítkovice pro ně znamenala konec. Při brždění před levou 5 praskl vnitřní kloub pravé přední poloosy, vlivem čehož se z Fabie stala pouze zadokolka. I přes boj auto zamířilo do obilí a následně na pole. Obrovské štěstí bylo, že k tomu došlo tam, kde bylo místo a diváci relativně daleko. Video z toho incidentu přiložíme. Vlasta se tímto všem vylekaným divákům omlouvá, ale závada byla tak náhlá, že v první fázi nebylo zřejmé, co se vlastně stalo. Bohužel i to je rally a naštěstí to dobře dopadlo ! Tímto bych rád apeloval na diváky, aby si svá místa vybírali opravdu pečlivě a měli na paměti, že k závadě na závodním vozidle může dojít nečekaně i na dílů, který není na limitu životnosti. Vzhledem k Vlastovým antipatiím RZ Zvířetice, se již Fabie nevrátila na tratě v rámci super rally v neděli, ikdyž díky nabízené pomoci od Věrka Cvrčka ml a jeho Rex Teamu bychom pokračovat mohli. Děkujeme Věrku ještě jednou ! Druhé poděkování patří určitě Lucce za perfektní výkon na sedadle spolujezdce.
 
Druhá posádka byla tvořena stabilní dvojcí Honzy a Zdeňka Dostálových, kteří museli vzdát již o RZ dříve na Radostíně, z druhého místa ve třídě RN6 vlivem prasklého unašeče poloosy. Ten se bohužel nepodařilo vydolovat z převodovky a nebylo možné tedy nastoupit v neděli….
 
Třetí a jediná úspěšná posádka Luboš Picek a Jiří Kunst osedlala svoji osvědčenou Fabii nyní třídy RN6 po roční pauze. I přes technické problémy s brzdami dokázali postupně zrychlovat, dostat se na 3.místo ve třídě a dokončit tak velmi náročnou Rally Bohemia. GRATULUJEME!
 
Poděkovat musíme na závěr skvělým mechanikům za jejich práci, reklamním partnerům za podporu STL Express, AP Freight, Karpem Sped a dalším. A samozřejmě nesmíme zapomenou na fanoušky, kterým děkujeme za jejich přízeň. Tak zase příště!
 
Nezařazené

Agrotec Rally Hustopeče

weeks
0
-6
days
0
-4
hours
-2
-2
minutes
-3
-6
seconds
-1
-3