2.3.2024

Rally Bohemia 2021 je minulostí. Náš tým tentokrát reprezentovaly 3 posádky. Vlasta Dědic, vedle kterého usedl tradiční spolujezdec zraněného Jirky Janeckého Míla Pokorný. Tato dvojce usedla do letos pořízené Škody Fabia R5.

Další posádka Luboš Picek- Jirka Kunst ml. usedla do osvědčené Škody Fabia třídy 7 a byla doplněna další osvědčenou rodinnou posádkou Honzy a Zdeňka Dostálových se stejným vozem.

V. Dědic ml. - M. Pokorný

Obrázek 1 z 7

Třída 7 letos patřila mimochodem k nejlépe obsazeným třídám. Že i nová věc může selhat se bohužel přesvědčil Luboš s Jirkou již po 1 RZ, kdy jim vypověděl službu nově postavený motor. Další týmový výpadek následoval po RZ5, kdy se kluků Dostálovým utrhla spojková lamela a Fabia zůstala nehybně stát. Vlasta s Mílou se postupně sehrávali ve spolupráci a zvykali si na konečně správně fungující Fabii R5, která doznala od Rally Šumavy mnoha změn. Přes noc ze sobotní etapy opět ožily dvě Fabie třídy 7 po intenzivní práci našich mechaniků. Neděle ovšem nezačala dobře opět pro Luboše s Jirkou. Těm Fabia letos odmítla dopřát radost z přejetí cílové rampy, kdy jim po 12 RZ vypovědělo službu řízení. Stejná RZ znamela první problém posádky Dědic-Pokorný. Spadená spona výfuku za turbem znamenala volný průjezd 12 RZ a nebezpečí požáru vozidla. Vlastova provizorní oprava ovšem vydržela a v servise mechanici dali vůz opět do 100% kondice. Bohužel na následující smolné 13 RZ naděje skončily. Vlasta po ustrojení se do helmy zapomněl odjistit ruční brzdu. Vlivem jízdy s mírně zataženou ruční brzdou došlo cca po 300 metrech k poškození rozpojovací spojky zadního diferenciálu. Krátce po startu při prvním brzdění bylo jasné, že se takto pokračovat nedá, jelikož vozidlo nebylo bezpečně ovladatelné. (po Šumavském hasičáku opět další „faux pas“ )

Jedinou posádkou, která nejen že nakonec dojela do cíle alespoň v rámci Super Rally. Ale hlavně vyhrála suverénním výkonem nedělní etapu ve třídě 7 byla dvojce Honzy a Zdeňka Dostálových. Těm patří velká gratulace !

Tiskové zprávy

Pražský Rallysprint

weeks
-1
-5
days
0
-1
hours
0
-4
minutes
-1
-9
seconds
-4
-6

Kalendář