20.4.2024

Smolná první etapa pro náš tým na Rally Bohemia.

Ze čtveřice posádek, zbyla pouze jedna – Luboš Picek – Jirka Kunst ml. dokončili celou soutěž bez problémů na 3.místě ve třídě 7. Ukázali opět, že umí i za těžkých podmínek a vyvarovali se chyb.Další posádky bohužel první etapu díky závadám nedokončily.

Nejkratší Bohemku zažil Jirka Janecký s Mílou Pokorným. Ti urazili pouze 50 metrů první RZ, kdy jim vlivem poškozeného držáku motoru praskla nová poĺoosa. Vše je naštěstí již opraveno a kluci chtějí reputaci napravit zítra v rámci Super Rally. Jirka Janecký s Mílou Pokorným rovněž přejeli cílou rampu v Mladé Boleslavi, ovšem díky odstoupení v první etapě to bylo jen v rámci Super Rally. Přesto se však hezky alespoň v neděli svezli a ukázali, že ani delší pauza neznamenala problém.

Hůře dopadli Vlasta Dědic s Milanem Kličkou, které trápil špatně fungující diferenciál převodovky. K tomu se navíc přidaly problémy s posilovačem řízení a vozidlo díky tomu odstavili už po 2 RZ.

Poslední posádkou, která měla výborně rozjetý závod je duo Dostálů. Honza se Zdeňkem jeli od 6.té RZ s poškozeným novým motorem, který na startu 9 RZ bohužel řekl dost…

Rally nám opět ukázala, že i nové díly občas nevydrží tento náročný sport….Jelikož Vlasta ani Honza nemůžou své vozidla opravit, nevyužijí Super rally a zítra již pokračovat nebudou.

Držte tedy palce zítra naši dvěma posádkám ve třídě 7 !!!!

 

VD Rally Team !

Tiskové zprávy

Rallye Šumava Klatovy

weeks
0
-1
days
0
-2
hours
-2
-3
minutes
-2
-4
seconds
0
-5

Kalendář