20.4.2024

Rally Bohemia 2018 je za námi.

Pro dvě ze tří našich posádek byla velmi úspěšná !


Luboš Picek-Jirka Kunst ml. se svojí Fábií dokázali opět zvítězit ve třídě 7 a to i přes technické problémy. Sezónu mají tedy rozjetou hezky a bude hodně záležet na výsledku při Barum Rally ve Zlíně. Pokud se jim podaří dobrý výsledek, mohou pomýšlet opět na titul.


Druhá posádka – Jirka Janecký s Mílou Pokorným vybojovali třetí místo ve stejné třídě. Ani jim se bohužel technické problémy nevyhnuly. Chlapci jsou ale velkými bojovníky a přivezli svou Fábii až do cíle ! Pevně věříme, že ještě zváží svoji účast na Barumce, jelikož by byla velká škoda, je tam nemít !!!!


Třetí posádka – Vlasta Dědic jun. – Silvie Hlavičková si odbyla premiéru s vozem Porsche 997 GT3. Bohužel ovšem cíl neviděli.
Základní problém byl, že nás velmi tlačil čas. Auto se dodělávalo na poslední chvíli a start nebyl jistý. S vypětím všech sil jsme odstartovali, ale už v prvním průjezdu shakedownem jsme měli problém s levým zadním kolem. Nakonec se to ukázalo jako banální závada, která se odstranila a my se těšili na závod. První sekce probíhala v klidném tempu, jelikož auto nebylo vyzkoušené, museli jsme se učit. Další problém, nastal po sekci. Při výjezdu ze servisního stanu se zablokovalo pravé přední kolo. Nakonec se ukázala opět banální závada. Ovšem jelikož bylo již po našem časovém limitu a situace byla vyhrocená, rozhodli jsme se nepokračovat a nastoupil v rámci Super rally v neděli. Bohužel při demontáži lyžin došlo k zalomení šroubů. Ani po několika hodinové práci a zlomení mnoha vrtáků se nám nepodařilo vozidlo dát do provozuschopného stavu, abychom jej do časového limitu odevzdali do UP. Pokračovaní bez ochranných lyžin prostě možné nebylo. I přes tyto problémy máme však důležité data o vozidle a jeho chování. Vše musíme nyní zkontrolovat, špatné věci přepracovat a připravit se na Rallysprint v Pačejově, který bude testem před Barum Rally ve Zlíně. Doufáme, že to nebylo úplné fiasko a budeme schopni zajíždet lepší časy, až si na vozidlo zvykneme a bude nastaveno podle našich představ ! Držte našemu týmu i nadále palce, my budeme snažit nezklamat !

VD Rally Team !

Tiskové zprávy

Rallye Šumava Klatovy

weeks
0
-1
days
0
-2
hours
-2
-1
minutes
-5
-2
seconds
-1
0

Kalendář