20.4.2024

Vážení přátelé, kamarádi !

Nejnáročnější Barum Czech Rally Zlín 2018 odjetá za proměnlivého počasí je za námi.

Bohužel jsme nebyli schopní dříve informovat, jelikož vše bylo velmi hektické a náročné, za což se omlouváme.

Na start se postavily naše dvě posádky.

Vlasta Dědic jun. se zaskakujícím Tomáše Šmídem v Porschi 997 GT3.

Druhou posádku tvořili obhájci loňského vítězství Luboš Picek – Jirka Kunt mladší s tradiční Fabií třídy 7.

Ti si od začátku vedli velmi dobře. Bohužel na 8. RZ Rajnochovice praskla u jejich Fábie poloosa a kluci bylo nucenu přepustit první místo Pepovi Mandausovi. Auto se přes noc opravilo a Luboš s Jirkou nastoupili do druhé etapy soutěže s cílem vybojovat alespoň body za etapu. Luboš nasadil stíhací tempo a vyhrával jednu RZ za druhou. Když na předposlední RZ Pepa Mandaus odstoupil, vypadalo vše velmi nadějně. Na poslední RZ Kašava však u Fábie Luboše s Jirkou vypověděla službu převodovka a ukončila tak definitivně snahu kluků i celého týmu dokončit Barumku…

První posádka Vlasta s Tomášem měli problémy již na shakedownu. Při prvním průjezdu přestal fungovat posilovač řízení a při druhém průjezdu odletělo zadní sklo Porsche. Vše se ale do startu dokázalo opravit a vyrazit tak na start. Na Městské RZ ve třetím kole začal ve vozidle svítit warning v podobě vysoké teploty motorového oleje a kluci museli RZ dokončit pomalou jízdou bez vytáčení motoru. Výsledkem bylo 4. místo ve třídě 4. V ranním servise poprvé přezuli na nové mokré pneumatiky Hankook a vyrazili vstříc prvním kilometrům na mokru s Porsche. 3.místo ve třídě na 2 RZ Slušovicích a posun na 3.místo ve třídě. 2.místo na 3 RZ Semetín a posun na 2.místo ve třídě. Následovala 4.RZ Rajnochovice a první vítězství ve třídě 4. Velká eurofie však vzala velmi brzy za své, když na přejezdu na další RZ na křižovatce ve Zlíně praskla poloosa…. Jelikož byl na vozidle ještě problém s odpojováním řazení, rozhodli se kluci neriskovat destrukci převodovky a raději do další etapy v rámci Super Rally nenastoupili.

Musíme konstatovat, že to byla neskutečně těžká rally. Místo veder nás tentokrát sužoval proměnlivý déšť a obrovské množství vytahaných nečistot od tzv. katování. Techniku nyní musíme podrobit opět velkým repasím a opravám, abychom na Rally Příbram byli připraveni lépe a viděli cíl.

Držte nám palce a děkujeme všem za velkou podporu !

VD Rally Team !

Tiskové zprávy

Rallye Šumava Klatovy

weeks
0
-1
days
0
-2
hours
-2
-3
minutes
-5
-4
seconds
-3
-5

Kalendář