19.4.2024

Rally Příbram 2017 je minulostí

Je dobojováno !

Šampionát Mistrovství ČR v rally má za sebou poslední závod – Rally Příbram.

Soutěž zahájily obě naše posádky skvěle, Luboš Picek s Jirkou Kunstem ml. 1. a Michal Ciller s Radovanem Buchou 2. ve třídě.

Ovšem defekt pravé přední pneumatiky (stejně chybovali i Vašek Pech, Míra Tarabus a další..) a problémy s následnou výměnou znamenaly odsun Luboše na poslední místo ve třídě.

Za to Michal s Radovanem pokračovali v tempu a úvodní etapu závodu dokončili na 1.místě ve třídě 7.

Bohužel druhý den chybovali, poškodili zadní nápravu a museli z dobře rozjetého závodu odstoupit.

Výpočty říkaly, že tím pádem se propadají v celkovém hodnocení šampionátu na 4. místo ve třídě….

To zdravě naštvalo Luboše s Jirkou. Sice díky ztrátě neměli možnost se posunout, ale body za vítězství v etapě mohly pomoci Michalovi v udržení pozice v šampionátu.

To byla velká motivace pro týmového ducha a Luboš s Jirkou vyhráli téměř všechny nedělní RZ ve své třídě.

Výsledek je senzační !

3.místo ve třídě na Rally Příbram, ale hlavně titul Mistrů ČR ve třídě 7 po první společné sezóně a skvělých výkonech.

Co více ale ?

Jak se zdá, dle našich výpočtů jejich etapové vítězství znamená i přes nedokončení Rally Příbram 3. místo ve třídě 7 v rámci Mistrovství ČR v rally pro Michala Cillera s Radovanem Buchou.

Na potvrzení si musíme počkat na oficiální výsledky, ovšem prozatím to vypadá, že tato sezóna byla pro dvě naše posádky velmi úspěšná !!!!

Dámy a pánové : Luboš Picek – Jiří Kunst mladší – Mistři ČR v rally ve třídě 7 !!!!!!!